Harrastuskauppoja kotimaasta

Hobbycenter, Tuusula - www.hobbycenter.fi
Hobbyfactory, Vantaa - www.hobbyfactory.fi
Hobbylinna, Espoo/Turku - www.hobbylinna.fi
Hobbypoint, Helsinki - www.hobbypoint.fi
Hobby Paint N'Stuff - hpns.eu/shop/
Mallikauppa, Helsinki - www.mallikauppa.fi
Pienoismallimarketti, Tuusula - www.pienoismallimarketti.fi
RCJKL - www.rcjkl.fi
Risteysasema, Tampere - www.risteysasema.fi
Sisumodels, Helsinki - www.sisumodels.fi
Tietonikkari, Helsinki - www.tietonikkari.fi
Verticalhobby - www.verticalhobby

Kauppoja ulkomailta

Andy's Hobbyshop, Saksa - www.andyshobbyshop.de
Cap Maquettes - www.cap-maquettes.com
Component Shop, UK - www.component-shop.co.uk/
Cornwall Model Boats - www.cornwallmodelboats.co.uk
Engel, Saksa - www.engel-modellbau.eu/
Euromodels, UK - www.euromodels.co.uk
George Turner Models, UK - www.georgeturnermodels.com
Höllein, Saksa - www.hoelleinshop.com
Kehrer Modellbau - www.jet-drive.de
Micro-Mark, USA - www.micromark.com - Työkaluja mallinrakentamiseen
MKP Modellbau, Saksa - www.mkpmodellbau.com
Model Boat Bits - www.modelboatbits.com/
RB Model, Puola - www.rbmodel.com
Robbe, Itävalta - www.robbe.com
Servoshop, UK - www.servoshop.co.uk
The Robot Marketplace, USA - www.robotmarketplace.com/
Tower Hobbies, USA - www.towerhobbies.com

Rakennussarjojen, elektroniikan ja laivamallitarvikkeiden valmistajia

Action Electronics - www.action-electronics.co.uk
Billing Boats - www.billingboats.com
Deans Marine - www.deansmarine.co.uk
Dumas - www.dumasproducts.com
Fleetscale - www.fleetscale.co.uk
Graupner - www.graupner.com
Krick Modelltechnik - www.krick-modell.de
Mac's Mouldings - www.macsmouldings.co.uk
Midwest - www.midwestproducts.com
Mobile Marine Models - www.mobilemarinemodels.com
Mountfleet Models - www.mountfleetmodels.co.uk
Mtroniks - www.mtroniks.net
Robbe - www.robbe.com
Screws & More - www.screwsandmore.de
Steinhagen Modelltechnik - http://www.steinhagen-modelltechnik.de/
Pololu Robotics and Electronics - www.pololu.com/

Sekalaisia linkkejä Suomesta

www.hylyt.net - Merenkulkuun, laivoihin ja hylkyihin liittyviä linkkejä
www.fma.fi - Merenkulkulaitos
www.steamship.fi - Suomen Höyrypursiseura ry
www.mil.fi/merivoimat - Merivoimien esikunta
www2.kotka.fi/merikirjasto/ - Majakka, Kotkan merikirjasto
www.pienoismallit.net
- Skaalamallailuun painottunut sivusto ja foorumi.
www.sittnikow.com/obelix
www.elka.fi/Nayttelyt/laivat/laivasivut/Etusivu.html - Suomalaisten laivojen piirustuksia
http://koti.mbnet.fi/calacu/selitykset.htm - Pieni merenkulkusanasto

Sekalaisia linkkejä maailmalta

www.modelboatmayhem.co.uk - "Laivamalliportaali", myös keskustelupalsta
www.warshipmodelsunderway.com
www.rcuniverse.com
www.osengines.com
www.thecoloradocrew.org/ - Laivamallisivut
http://users.skynet.be/sky42086/ - The Tug List Pages
http://homepages.ihug.co.nz/~atong/ - Alan's RC links
www.44mlb.com - Model 44ft Lifeboats
www.bismarck-class.dk
www.boat-links.com/boatlink.html - The Mother of All Maritime Links
www.rcgroups.com - RC Groups keskustelupalstat
www.tugspotters.com - Runsaasti kuvia hinaajista.
http://www.tmbk.no - Tromsø Model Boat Club
www.lifeboatmodels.co.uk
www.modelshipworld.com
www.battleships-cruisers.co.uk - Loistava referenssisivu, vanhoja valokuvia
www.modelshipwrights.com - muovimallipainotteinen sivusto
www.20thcenturyimages.co.uk/trolleyed/7/maritime.html - Laivakuvia
www.tsushima.org.ru - Vanhojen laivojen kuvia skannauksina
www.mo-na-ko.net/plans/index.html - Ilmaisia piirustuksia
www.laureanno.com/RC/index.htm - Do-It-Yourserlf Radio Control
www.customelectronics.co.uk/ - Custom Electronics
www.delftship.net/ - Runkojen suunnitteluohjelma, josta myös ilmaisversio

Paluu etusivulle